Grup Yorum Alanlarda!

30.yılını kutlama hazırlıkları içerisinde olan Grup Yorum yine konser yasaklarıyla, yine baskılarla, tutuklamalarla yoluna devam ediyor.

30.yıl konserlerini İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Elazığ’da stadyumlarda kutlamak için yapılan başvurular tabiri caizse sudan gerekçelerle geri çevrilmiş, yasaklanmıştır. Bu ülkede faşizm, demokrasi şalı ile örtülmüştür. Konser yasaklarından medet uman AKP, Grup Yorum’un sesini baskılarla kısacağını, hatta kesebileceğini düşünmüş olmalı ki “yasaklarsam kimse sahip çıkmaz, konserler yapılmaz” diye kendince ucuz hesaplar yapmaktadır. Ama yanıldıklarını, Grup Yorum’un halk olduğunu, yasakladıkları Bağımsız Türkiye konserinde on binlerin Yorum’a sahip çıkmasıyla her sokağı, her meydanı konser alanına çevirmesiyle bir kez daha gördüler.

Grup Yorum, türküleriyle sokaklarda, alanlarda, fabrikalarda, direniş çadırlarında olmaya devam edecek. 27 Haziran’da Yenikapı Meydanı’nda 30.yılını halk deryasıyla kutlama hazırlıkları içerisinde olan Grup Yorum, bu konserinin bir benzerini İzmir, Adana, Ankara, Elazığ’da gerçekleştirecek. Aynı zamanda 30 yıllık Grup Yorum tarihinden birikenleri gezici bir müzede sergileyecek. Ve akor, nota kitapları, onlarca sanatçının katılacağı yeni albümleriyle ve daha birçok projeyle sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da büyük bir 30 yıl kutlaması gerçekleştirecek olan Grup Yorum, şimdi ise Grup Yorum’a Özgürlük konserleriyle İstanbul Meydanları’nda..

İstanbul Konserleri Programı:
23 Mayıs – Büyük Gazi Parkı (Gazi Mahallesi-Sultangazi)
30 Mayıs – Kartal Meydanı (Kartal)
31 Mayıs – Sibel Yalçın Parkı (Okmeydanı)

Grup Yorum Halktır Susturulamaz
Türkülerimiz Kazanacak

Grup Yorum