Merhaba sevgili dinleyicilerimiz…

İsterdik ki 12 Nisan’da size Bakırköy Pazar alanında hınca hınç dolu bir meydanda, büyük bir sahneden seslenip bir konser verelim. Omuz omuza halaylar çekelim, marşlar türküler söyleyelim.

Ama olmadı. Faşizmin Toması, çeviği, gaz bombası, plastik mermisi… ile karşı karşıya kaldık 12 Nisan’da. Halkı, sanatçıları düşman olarak gören AKP iktidarı asılsız gerekçelerle konserimizi yasakladı. Bağımsız Türkiye diye milyonlarca insanın bir araya gelmesinden çok korktu. AKP’nin valileri talimatları yerine getirdi konseri yasakladı, AKP’nin polisi bu yasağı tanımayan, bu hukuksuzluğa boyun eğmeyenleri copladı, gazladı, plastik mermi sıktı, gözaltına aldı, kollarını bacaklarını kırdı. Ne geçti ellerine, koca bir HİÇ. Kazanan yine biziz.

30 yıldır bu ülkede bağımsızlık, özgürlük, adalet ve sosyalizm için söylüyoruz türkülerimizi. Tam 30 yıldır her türlü engele rağmen yolumuzdan bir adım bile sapmadık, sapmayacağız. Ama bugünlere geldiysek eğer, milyonlarca insanımızla bir arada halaya duruyorsak eğer, en büyük destek sizdendir, yorum dinleycilerindendir. Bizi hiç yalnız bırakmadınız, bir an bile. Konserlerimize geldiğiniz için gözaltına alındınız, işten atıldınız, hakkınızda soruşturmalar açıldı. Ama bizi dinlemekten, konserlerimize gelmekten vazgeçmediniz. Binlerce kez teşekkür ederiz her birinize.

12 nisan’da da geleceğinizden emindik, adımızın Grup Yorum olduğundan nasıl eminsek geleceğinizden de emindik. İstanbul’un mahallelerinden,Anadolu’dan akın akın geleceğinizden emindik. Geldiniz bizi şaşırtmadınız. Sırt sırta, omuz omuza verdik, öfkemizi haykırdık zalime karşı. Bakırköy’ün tüm sokaklarında dilimizde kurtuluş türküleri, ellerimiz yumruk yumruk yürüdük.

Yürüdük üstüne üstüne fırsatçının, fesatçının hayının Ahmed Arif’in dediği gibi. Korkmadan, ürkmeden. Saatlerce Bakırköy sokakları inledi “Türküler Susmaz Halaylar Sürer” diye. Bir adım bile geri çekilmediniz. AKP’nin polisinin saldıracağını bile bile her seyi göze alarak geldiniz, onbinlerce. İşte böyle yiğit olur Grup Yorum dinleyicileri. İşte böyle rezil rüsva edilir zulüm, böyle yere çalınır yasalar. Bize böyle bir gururu yaşattığınız için binlerce kez teşekkürler yeniden.

Sevgili Yorum dinleyicileri, bu tarihi birlikte yarattık. Birlikte üstüne titredik bu tarihin. Emeğimizi kurda kuşa yedirmedik. Şimdi tarihimize yeni güzellikler, yeni değerler yaratacağımız bir dönemdeyiz. 30. Yılımızı kutlayacağız. Önümüze yine engeller çıkartacaklar, mani olmaya çalışacaklar. Ama şimdiden biliyoruz ki o engellerin hükmü kalmamıştır. Çünkü arkamızda milyonlar var, siz varsınız. Sizin varlığınız bizi rahatlatıyor. İyi ki varsınız…

Hep varolun. Sizi Çok Seviyoruz.